Jdi na obsah Jdi na menu
 


1/2 maraton Karlovy Vary.

10. 6. 2014

V září loňského roku jsem se rozhodl, že během jara 2014 si zaběhnu půl maraton ( 21 097 metrů ).

Přečetl jsem různé příručky, mluvil s kamarády, kteří  1/2 nebo celý maraton běželi. Upravil jsem stravovaní a do hlavy jsem vložil velmi důležitou věc - pokud se ti nebude chtít trénovat, šidíš sám sebe. Mockrát se mi nechtělo, ale vždy jsem si tuto myšlenku připomněl a věřte mi, že ani jednou jsem lenosti nepodlehl. HODNĚ DŮLEŽITÁ VĚC!

Začal jsem 10. listopadu 2013 na 4 kilometrech na oválu na 2.Škole. Během listopadu naskákalo na moje konto 69 kilometů.

V prosinci jsem se dostal přes stovku naběhaných kilometrů (118 km) - nejvíce jsem zaběhl 14 kilometrů - slušný posun. Na Skalách, v Lobkovicích podle Labe a v Mlékojedech u jezera znám každý kořen, výmol, snad všechny rybáře a taky borce , kteří se otužovali v pískovně.

Leden - ten byl nejnáročnější, počasí přálo a já skoro každy den vyběhl. Poznal jsem Tišice, Všetaty a hlavně pískovnu. Naběháno 233 KILOMETRŮ!

Čtvrtý měsíc v přípravě a opět slušná porce naběhaných kilometrů. 28. února se v mém tréninkovém diáři objevilo 186 kilometrů a nejdelší výběh měl délku 16 kilometrů.

Na měsíc březen jsem měl naplánováno zaběhnout tréninkově celou délku půl maratonu. Ale než jsem 30. března tuto trasu absolvoval, tak jsem naběhal dost slušnou porci kilometrů - přesně 191 km. Předposlední den v březnu jsem nasedl do vlaku - směr Čelákovice. Vystoupil jsem v Toušeni a podél Labe se vydal na trasu dlouhou 21.097 metrů. Dcera jela jako doprovod a " záchrana" na kole. Čas pod dvě hodiny a zvládnout to se mi povedlo. Sporttester naměřil čas 1:51:48 minut!

V dubnu jsem proložil běh  kolem. V rámci Author cupu, jsem jel v Českém ráji nádherný závod překrásnou krajinou (http://www.50ceskyraj.cz/). Z celkového počtu 1321 účastníků jsem skončil na trase dlouhé 50 kilometrů na 798. místě. Příjemné zpestření. I v dubnu naběhám slušnou porci kilometrů,  přesně 189. Běh podél Labe jsem dal tréninkově ještě jednou. Tentokrát v doprovodu manželky a s časem ještě lepším než ten březnový. Čas 1:49:27 minut - maximální spokojenost!

Květen a měsíc půl maratonu v Karlových Varech. Dolaďování formy a opět cyklistická vložka - tentokrát 50 km v okolí Bezdězu (http://www.50bezdez.cz/). Na stupně vítězů to nebylo, ale 386 místo ze 718 účastníků také není špatné. Podmínky naprosto šílené -  bahno, louže, rozvorané cesty a i nějaký nastoupaný metr. Naběháno 121 kilometrů!

24.květen 2014 18:00 start RUNCZECH půl maraton v Karlových Varech (http://www.runczech.com/cs/akce/mattoni-1-2maraton-karlovy-vary-2014/index.shtml). Stojím na startu a říkám si " drž si své tempo". Mám naběháno 1107 kilometrů svojim tempem. Všechno je ale jinak. Atmosféra, nádherná trať v centru města po kolonádě, neustále povzbuzující fanoušci tě ženou, děti si stebou chtějí během závodu plácnout rukou, televize snímá závod z vrtulníku, cvakají foťáky - všechno vnímám a jsem rád, že jsem tady a ten závod si užívám. Běží se mi dobře, ale moje tepová frekvence je úplně někde jinde. Opět si říkám: "Zpomal, nebo to s tebou někde flákne". Neubírám, prostě to nejde. 19. kilometr vůbec nevnímám. Kilometr před cílem předbíhám dost běžců, vidím i záchranku jak pomáhá vyčerpaným závodníkům. V tunelu pod Thermálem si říkám: "Už je to kousek, teď už to dáš". V cílové rovince vidím na tabuli čas 1:39:35 minut. Nevím kde se to ve mě vzalo, ale dávám do finiše vše co ve mě zbylo, musim to dát pod hodinu čtyřicet. Povedlo se, můj reálný čas byl nakonec 1:38:58 minut.

 Když jsem se v lednu přihlašoval, tak jsem si do kolonky "v jakém čase to uběhnete" napsal 2:20:00.

Můj čas byl 19. v kategorii 50 - 54 let. Celkově jsem obsadil 354. místo z 2032 běžců.

Na závěr: schodil jsem 10 kilo váhy,  přes 5 kilo tuků, naběhal 1107 kilometrů.

Co bude dál? - možná maraton ( 42195 metrů) , ale to mě zatím "hlava nebere" ......... :)

Mrkni na fotografie na našem webu.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář